Dünya
Giriş Tarihi : 16-05-2020 23:24   Güncelleme : 19-05-2020 23:34

Almanya'da protesto dalgası: 'Sağlık terörünü durdurun'

Almanya'nın farklı kentlerinde yeni tip koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirler, binlerce kişi tarafından protesto gösterilerine neden oldu.

Almanya'da protesto dalgası: 'Sağlık terörünü durdurun'

Almanya'nın başkenti Berlin'de Rosa-Luxemburg Meydan’ında, Federal Meclis’in önünde ve Alexander Meydanı’nda yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerini protesto etmek amacıyla yüzlerce kişinin katıldığı gösteriler yapıldı.

Göstericiler, üzerinde 'Sağlık terörünü durdurun' ve 'Korona yanlış alarmı' yazan dövizler taşıdı.

Bu gösterilere aşırı sağcıların katıldığı gerekçesiyle solcu gruplar da karşıt gösteriler düzenledi.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Polis eylemler sırasında sosyal mesafeye uyulması ve 50’den fazla kişinin katıldığı gösterilere izin verilmediği yönünde uyarılarında bulundu. Bazı gösterilere 50'den fazla kişi katılınca ve uyarılar dikkate alınmayınca çok sayıda kişi gözaltına alındı.

STUTGART'TA 5 BİN KİŞİ BİR ARAYA GELDİ

Stuttgart kentinde de geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Covid-19 önlemlerini protesto etmek amacıyla Cannstatter Wasen alanında düzenlenen gösteride 5 bin kişi toplandı.

Stuttgart kent yönetimi, geçen hafta 5 bine kadar kişinin katıldığı ve sosyal mesafe kuralına uyulduğu gösterilere izin vermişti.

KISITLAMALAR EYALET MAHKEMESİ'NE TAŞINACAK

Gösteriyi düzenleyen Michael Ballweg, burada yaptığı açıklamada, eyaletin kısıtlamalarını Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağını ifade etti.

MÜNİH'TE POLİS YÜZLERCE KİŞİYİ ALANIN DIŞINA ÇIKARDI

Münih kentinde de Theresienwiese alanında düzenlenen gösteriye binlerce kişi katıldı.

Münih Eyalet yönetimi alanda 1000 kişinin Covid-19 tedbirlerini protesto etmesine izin vermişti, ancak gösteriye katılan kişi sayısı 1000'i aşınca polis yüzlerce kişiyi alanın dışına çıkardı.

DİĞER KENTLERDE DE PROTESTO GÖSTERİLERİ OLDU

Frankfurt, Hamburg, Köln, Düsseldorf, Potsdam, Essen kentlerinde yüzlerce kişinin Covid-19 önlemlerine karşı gösterilere katıldığı bildirildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum