Spor
Giriş Tarihi : 27-06-2021 03:44   Güncelleme : 03-07-2021 02:26

Ali Koç yeniden başkan seçildi: 'Güzel yarınlar çok yakında'

Fenerbahçe'nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 6459 oy alarak yeniden başkan seçilen Ali Koç, "Vazgeçmek yok, güzel günler yolda. Güzel yarınlar çok yakında" dedi.

Ali Koç yeniden başkan seçildi: 'Güzel yarınlar çok yakında'

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli Olağan Genel Kurulu'nda tek aday olan Ali Koç, yeniden Fenerbahçe'nin başkanı oldu.

29 bin 9 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu Fenerbahçe Kulübü'nde 6682 kongre üyesi sandık başına gitti.

6459 oy alan Ali Koç, yeniden Fenerbahçe başkanlığına seçildi.

"Geride kalan 3 yılda büyük deneyimler ve tecrübeler kazandık"

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yapan Ali Koç  yeni bir döneme yelken açtıklarını söyledi.

Önümüzdeki sezondan itibaren sporun rengini sarı-lacivert yapmayı hedeflediklerini belirten Koç, "Yeni döneme yelken açıyoruz. Geride kalan 3 yılda doğrusuyla yanlışıyla büyük deneyimler ve tecrübeler kazandık. Ne yaparsak yapalım futbolda başarı olmadığı taktirde diğerleri gölgede kalıyor. Bana göre futbolda her yıl her sezon belli bir aşama kaydettik. Belli yanlışlardan arındık, belli doğruları daha fazla yaptık. Kadromuz yüzde 70 hazır, bazı dokunuşlara ihtiyacı var. Sadece kadronun hazır olması yetmiyor. Kadro kalitesinin yanı sıra Samandıra'da da birbiriyle uyum içinde çalışan kişilerin olduğu, Fenerbahçe'nin ne anlama geldiğinin iyi bilindiği, çok özlediğimiz ruhu tekrar canlandıracak ortam başarıyı yakalamak için olmazsa olmazımızdır" ifadelerini kullandı.

"Futbolcularımızın en itici gücü her zaman taraftarlarımız olmuştur"

Eksikler olsa dahi iyi bir aile ortamının başarıyı getireceğine inandığını anlatan Koç, şöyle devam etti:

İnanmışlığın birçok eksiğin üstünü örttüğünü çok kez yaşadık. Yegâne arzumuz bu sinerjiyi ortaya çıkarmak, tek vücut hedefe kitlenmek. Bu sezon ve önümüzdeki yıllarda bu ortamı, sinerjiyi sağladığımızda göreceksiniz başarı gelecektir. Futbolcularımızın en itici gücü her zaman taraftarlarımız olmuştur. Önümüzdeki sezon Allah'ın izniyle kısıtlamaların bir kısmını geride bırakarak bu tribünlerde tekrar çubukluya destek olacağız, moral vereceğiz. Geride kaldıklarında öne geçmek için ihtiyaçları olan enerjiyi onlara aktaracağız. Bu camianın sahip olduğu ruhu onlara göstereceksiniz. Önce taraftarlarımız tek vücut takım halinde hareket edecek. Fenerbahçe formasını giyen tüm sporcularımız takım olmanın ne olduğunu sizden öğrenecek, formanın sorumluluğunu kavrayacak ve hakkını sonuna kadar verecek.

"Bugün burada sergilemiş olduğunuz duruş, bizi fazlasıyla umutlandırmıştır"

Ali Koç, yaşadıkları bu zor günlerde kongre üyelerinin birlik ve beraberliğinin kendilerini fazlasıyla umutlandırdığını dile getirdi.

Tek adaylı bir seçime katılım oranının kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Koç, şunları aktardı:

Son birkaç günde yaşananlardan sonra bugün burada sergilemiş olduğunuz duruş, gösterdiğiniz hassasiyet, vermiş olduğunuz reaksiyon camiamızın birlik ve beraberliği açısından bizi fazlasıyla umutlandırmıştır. Fenerbahçeliler zor günlerde vereceği mesajı çok iyi bilir. Bu genel kurulda da o mesajlardan birini en net şekilde verdiğiniz. Gerektiği zaman kongre üyeleri bu camiaya nasıl sahip çıkacaklarını, başkanlarına geçmişte olduğu gibi nasıl sahip çıkacaklarını bugün de gösterdiler. Bugünden sonra sen, ben, o demeden sadece biz dediğimiz sadece Fenerbahçe'miz dediğimiz sadece Fenerbahçe'nin çıkarlarına hizmet ettiğimiz yeni bir dönem olmasını temenni ediyorum.

Aydınlık geçmişimiz, aydınlık geleceğimiz, gurur duyulası yarınlarımız için yan yana omuz omuza olacağız. Yarın geç, biz bugün bu başlangıcı burada hep beraber yapıyoruz. Her zaman olduğu gibi yapacak çok işimiz var. Fenerbahçe için üstlenecek çok sorumluluğumuz var. Bu camianın desteğinin taraftar güveninin sorumluluğu çok büyük. Bu sorumluluğu yerine getirmek için neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bu sevgiye, güvene, inanca layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

"Vazgeçmek yok, güzel günler yolda, güzel yarınlar çok yakında"

Yakında güzel günlere kavuşacaklarını söyleyen Ali Koç "Fenerbahçe'miz futbolda hak ettiği yere gelecek, getireceğiz. Hep beraber inşallah seneye bu zaman hâlâ Fenerbahçe'mizin şampiyonluğunu kutladığımız bir süreç yaşarız. Vazgeçmek yok, güzel günler yolda. Güzel yarınlar çok yakında" ifadelerini kullandı.