Siyaset
Giriş Tarihi : 22-01-2022 01:48   Güncelleme : 25-01-2022 04:26

Ali Babacan'dan partililere erken seçim uyarısı: 'Günler sayılı'

DEVA Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı binasının açılışında konuşan Ali Babacan, "Artık seçim yakın, günler sayılı. Her an seçim kararı alınabilir, ülke her an seçime gidebilir gibi hazır olmamız gerekiyor" dedi.

Ali Babacan'dan partililere erken seçim uyarısı: 'Günler sayılı'

Konya'nın Akşehir ilçesinde DEVA Partisi'nin ilçe başkanlığı binasının açılışını yapan Ali Babacan, partililere seslendi.

"Dersimize iyi çalışıyor, iyi hazırlanıyoruz"

DEVA Partisi'nin kurulduğu günden bu yana çok hızlı bir şekilde teşkilatlandığını belirten Babacan, şöyle konuştu:

DEVA Partisi bir yandan çok hızlı bir şekilde teşkilatlanıyor, bir yandan da yarınlarımız için, gençlerimiz için seçimlerden sonra kurulacak hükümetin yapacaklarının çok detaylı hazırlığını yapıyoruz. Her alanda eylem planımız var. Seçimlerden sonra ilk 90 dakikada, ilk 90 günde, ilk 360 günde neler yapacağımızın bütün detaylarını hazırlayıp kamuoyuyla paylaşıyoruz. Hazırlıklarımızı gerçekten çok yetkin bir ekiple yapıyoruz. Bunları sadece partimizin mensuplarıyla değil, bize dışarıdan destek veren çok geniş istişare halkalarıyla gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar açıkladığımız parlamenter sistem, bugüne kadar açıkladığımız 4 eylem planı... Hamdolsun kimse demedi ki 'şurada yanlış yapmışsınız'. Dersimize iyi çalışıyor, iyi hazırlanıyoruz.

"Artık seçim yakın, günler sayılı"

Seçimlere hazırlıklı olduklarını söyleyen Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Siyaset, biliyorsunuz ülkemizde maalesef bir laf üretme alanı olarak görülüyor. Halbuki biz hep iş üretmeye alıştık, biz hep çok çalıştık. Biz asıl memleketimizin iş üretmeye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Önce iş üreteceğiz. Tabii ki ürettiğimiz için anlatacağız. Laf üretmek kısmı, o kolay, arkadan gelir. Ama anlatacağınız bir işiniz olsun, iyi bir çalışmanız olsun, memleketimizin yarınlarıyla ilgili söyleyeceğiniz bir sözünüz olsun. İşte biz bunu yapıyoruz, bunu gerçekleştiriyoruz. Artık seçim yakın, günler sayılı. Her an seçim kararı alınabilir, ülke her an seçime gidebilir gibi hazır olmamız gerekiyor. Çok çalışmamız gerekiyor, hem vatandaşlarımızı dinlememiz, hem de anlamamız gerekiyor. Partimizi duymayan kimse kalmamalı. Biz kadrolarımıza güveniyoruz. İnsanlar bir tanısa, bir bilse, inşallah yönlerini bize doğru çevirecekler. Ama bilmezlerse, tanımazlarla bu olmaz. Ağırlıklı olarak partimize bakış çok olumlu. Bu olumlu bakışı somut desteğe çevirmek bizim gayretimize bağlı.