Gündem
Giriş Tarihi : 18-07-2021 01:25   Güncelleme : 24-07-2021 03:30

Aleyna Çakır'ın babasından tahliyeye tepki: 'Örtbas ediyorlar'

Aleyna Çakır'ın babası Mehmet Esen, kızının öldürülmesindeki baş şüpheli Ümitcan Uygun'un tahliye edilmesine tepki gösterdi. Esen, "Zengin çocuğuna yapılsaydı şimdiye ülkeyi ayağı kaldırırlardı. Ama bizim paramız olmadığı için örtbas ediliyor" dedi.

Aleyna Çakır'ın babasından tahliyeye tepki: 'Örtbas ediyorlar'

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in babası Mehmet Esen, kızının ölümüyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun'un "uyuşturucu kullanımını özendirmek" suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmesine tepki gösterdi.

"Paramız olmadığı için örtbas ediliyor"

Tahliye kararını eleştiren baba Mehmet Esen, "Devlet erkânı ile çekindiği resimleri yayınlayarak boy gösteriyor. Bir fakir çocuğu olsa en az 50 sene alırdı, böyle adalet olur mu? Bizim çocuğumuzu delilleri ile birlikte katilini serbest bırakıyorlar. Bu yapılan gariban çocuğuna değil de zengin çocuğuna yapılsaydı şimdiye ülkeyi ayağı kaldırırlardı. Ama bizim paramız olmadığı için örtbas ediliyor. Artık Allah'a havale ediyorum" dedi.

'Uyuşturucuya özendirmek'ten tutuklanmıştı

Uyuşturucu kullanımı görüntüleri üzerine geçtiğimiz 10 Ocak'ta gözaltına alınan Uygun, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece "uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek" suçundan tutuklanmıştı.