Gündem
Giriş Tarihi : 06-08-2021 22:27   Güncelleme : 12-08-2021 01:46

Aleyna Çakır'dan sonra Esra Hankulu... Ümitcan Uygun tutuklandı

Geçen yıl Aleyna Çakır'ın evinde ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmanın baş şüphelisi Ümitcan Uygun, bu kez Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili gözaltına alındı. Uygun, nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Aleyna Çakır'dan sonra Esra Hankulu... Ümitcan Uygun tutuklandı

Kamuoyunda 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen'in (21) geçen yıl 3 Haziran'da Ankara-Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

Uygun, Esen'e ölümünden yaklaşık 3 ay önce şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin ortaya çıkması üzerine tekrar gözaltına alınıp ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Esen'in ölümüne ilişkin hakkında yürütülen soruşturmanın sürdüğü Uygun'un şiddet uygulaması ile ilgili "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "tehdit" suçlarından açılan davada tutuksuz yargılaması sürüyor.

Aleyna Çakır'dan sonra şimdi de Esra Hankulu

Önceki gün Ankara'da, bu kez Esra Hankulu'nun (25) evinde ölü bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan Ümitcan Uygun (27), polisteki ilk ifadesinde, "Esra'nın ölümüyle bir ilgim yoktur" dedi.

Gözaltındaki Furkan G. ise, "Sabah ezanından sonra Ümitcan, Esra'yı odaya götürdü. Esra ile konuşuyorlardı, yani Esra baygın ya da uyur vaziyette değildi" ifadesini verdi.

Dilan C.: "Esra'ya seslendim ama uyanmadı"

Esra Hankulu'nun ölü bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan Dilan C.'nin de ifadesi ortaya çıktı. Dilan C., "Uyandığımda bir işim vardı, bunu söylemek için Esra'nın odasına gittim. Esra'ya seslendim ama uyanmadı. Esra’yı öyle görünce korktum" diye konuştu.

Dilan C., daha sonra aradıkları Ümitcan Uygun'un kendilerine, "Bir sıkıntı olursa beni söylemeyin" dediğini öne sürdü.

'Kasten öldürme' suçundan tutuklandı

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ümitcan Uygun, savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Olay günü aynı evde bulunan şüpheliler Furkan G. ve Dilan G. içinse savcı, "suç delillerini karartma" suçundan "konutu terk etmeme" adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarını talep etti.

Ümitcan Uygun, "kasten öldürme" suçundan tutuklandı.