Siyaset
Giriş Tarihi : 09-11-2020 19:17   Güncelleme : 13-11-2020 02:01

Albayrak telefonunu kapadı, danışmanları bile kendisine ulaşamadı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını doğrulayan bir bakanlık yetkilisi, kendisine danışmanlarının bile ulaşamadığını söyledi.

Albayrak telefonunu kapadı, danışmanları bile kendisine ulaşamadı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam saatlerinde Instagram hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Ancak, konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmaması ve Albayrak'ın Twitter hesabının kapanması, istifanın doğruluğuna ilişkin tartışmaları da beraberinde getirdi.

İSTİFASINI DOĞRULADI

Konuyu haberleştiren Bloomberg de, hükümet politikası gereği ismini vermek istemeyen bir bakanlık kaynağına dayandırdığı haberinde, Albayrak'ın istifasının doğrulandığını söyledi.

"TELEFONU KAPALI OLDUĞU İÇİN ULAŞILAMADI"

Haberde ayrıca, Albayrak'a telefonla ulaşılamadığı belirtilerek, "İstifanın alışılmadık tarzı kargaşaya neden oldu, Albayrak'ın bazı yardımcıları için bile, kendisine ulaşmaya çalıştıklarında bakanın telefonunun kapalı olması şaşırtıcıydı" ifadeleri kullanıldı.

Albayrak’ın Twitter hesabını da sildiğini aktaran Bloomberg, Türk makamlarından istifa ile ilgili bir doğrulama ya da yalanlama gelmediğini de aktardı.