Siyaset
Giriş Tarihi : 28-07-2021 02:00   Güncelleme : 31-07-2021 02:32

Akşener'den iktidara Bitlis mesajı: Öyle gürültü çıkaracağım ki...

Bitlis'te dükkânları yıkılacak olan esnafı ziyaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, bu işin takipçisi olacağını söyleyerek, "Öyle gürültü çıkaracağım ki duymayan kalmayacak" dedi.

Akşener'den iktidara Bitlis mesajı: Öyle gürültü çıkaracağım ki...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AkşenerBitlis'te devam eden 'Dere Üstü Islah Projesi' kapsamında işyerleri yıkılacak olan esnafı ziyaret etti.

Bu olayın çok sıkı takipçisi olacağını söyleyen Akşener, "Benim size sözüm şudur: Bu olayın çok sıkı takipçisi olacağım. Öyle gürültü çıkaracağım ki duymayan kalmayacak" ifadelerini kullandı.

"Bugün buraya dükkânları yıkılan esnafı kamuoyuna duyurmak için geldim"

Bir buçuk yılı aşkın il ve ilçelerdeki esnafı dolaştığını belirten Akşener, "Bana hiç kimse 'neden esnafı geziyorsun' diye sormadı. Ölçümüz hep şu olmuştur: Başladığım günden itibaren esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. En büyük istihdamı esnaf yaratır. İşte bugün buraya yine esnaf için geldim. Ama esnafa 'nasılsınız' diye sormak için değil, dükkânları yıkılan esnafa yapılan haksızlıkları kamuoyuna duyurmak için geldim" dedi.

"Sayın Cumhurbaşkanı'nın ne yapıp ne yapmayacağını hep birlikte göreceğiz"

Bitlis'e çok fazla gelip giden bir politikacı olduğunu ifade eden Akşener, şöyle konuştu:

Ben Bitlis'e çok fazla gelip giden bir politikacıyım. İlk defa bugün duydum. İnşaatlar yapılıyor, belediye çürük raporu veriyor, insanlar içine girmeden yıkılıyor. Yani üç harfliler devreye giriyor. Birileri ceplerini dolduruyor. Dükkân sahiplerinin inancı şu: Sayın Cumhurbaşkanı'nın ve ilgili bakanların bu işten haberi olmadığına dair. İşte ben buradayım. Şu andan itibaren Türkiye'de 7'den 70'e herkes bu olayı duyacak. Sayın Erdoğan da, bakanları da herkes duyacak. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı'nın Bitlis'te canı yanan esnafların sesini kulaklarının içinde duyacağına bizzat söz veriyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'nın burada kurulmuş olan harami düzene ne yapıp ne yapmayacağını hep birlikte göreceğiz. Benim size sözüm şudur: Bu olayın çok sıkı takipçisi olacağım. Öyle gürültü çıkaracağım ki duymayan kalmayacak.