Siyaset
Giriş Tarihi : 11-06-2021 00:02   Güncelleme : 16-06-2021 01:06

AK Parti Trabzon'da sular durulmuyor: Bir istifa haberi daha

Trabzon'da AK Parti Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur ve 5 üyenin istifasının ardından, Yomra'da kadın kolları başkanlığı görevini yürüten Yeliz Şimşek Özer'in de istifa ettiği öğrenildi.

AK Parti Trabzon'da sular durulmuyor: Bir istifa haberi daha

Trabzon'da, Yomra İlçe Belediye Meclisi'ndeki AK Parti grubunda yaşanan istifa krizi büyümeye devam ediyor.

Haziran ayı meclis toplantısında, belediyeye ait bir benzin istasyonunun satışı için Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'a yetki verilmesi oylamasında AK Partili Tülay Adanur, grup kararına uymayarak İYİ Partili meclis üyeleriyle birlikte hareket edip "evet" oyu kullanmıştı.

5 üye istifa etti

AK Parti'de tepkiye neden bu olay sonrasında önce AK Parti Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur istifa etti. Ardından da Yomra Belediye Meclisi'nde görevli 5 AK Partili üye, ortak açıklama yaparak partilerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Bir istifa daha

Yaşanan art arda istifaların ardından bugün bir istifa haberi daha geldi.

Trabzon'dan yayın yapan Haber61'in aktardığına göre, Yomra'da partinin kadın kolları başkanlığı görevini yürüten Yeliz Şimşek Özer'in de istifa ettiği bildirildi.

Haberde, istifanın İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen'e teslim edildiği belirtilirken, başkanın istifayı kabul ettiği, ancak işleme koymayacağı belirtildi.