Siyaset
Giriş Tarihi : 24-10-2021 03:21   Güncelleme : 28-10-2021 01:25

'Acil ve adil bir seçimle Erdoğan'ı evine göndermek gerekiyor'

Sosyal medya hesabında, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevaben, "Türkiye elbette dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecek kudret ve potansiyele sahiptir. Yeter ki sınırlı kaynaklar 5 yandaş müteahhide ve saray beslemelerine akıtılmasın" dedi.

'Acil ve adil bir seçimle Erdoğan'ı evine göndermek gerekiyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın "2023'te ilk 10 ekonomi arasına gireceğiz" sözünü hatırlatan Öztrak, "2023’e 2 yıl kala, bıraktık ilk 10'u, Türkiye en büyük 20 ekonomi liginden bile düştü. Bu acı gerçek, Hazine ve Maliye Bakanı'nın da katıldığı IMF-Dünya Bankası'nın Ekim 2021 toplantıları için hazırlanan IMF Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'yla tüm dünyaya ilan edildi" dedi.

"AK Parti'nin esamesi bile okunmuyordu"

Türkiye'nin 1990'da dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasına girdiğini, Eylül 1999'da da küresel sistem için en önemli 20 ülke arasında kabul edilerek G-20 ligine üye olduğunu belirten Öztrak, "Tüm bunlar olurken AK Parti'nin esamesi bile okunmuyordu" ifadelerini kullandı.

"Daha da kötüsü 22. sıraya düşeceğiz"

IMF Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nu değerlendiren Öztrak, "Daha da kötüsü, aynı raporun tahminlerine göre gelecek yıl 2022'de, küresel sıralamada bir basamak daha gerileyerek, 22. sıraya düşeceğimiz anlaşılıyor. Tablo açık. Erdoğan Şahsım Hükümeti elinde Türkiye, tepetaklak çakıldı" ifadelerini kullandı.

"Acil ve adil bir seçim gerekiyor"

Öztrak, "Türkiye elbette dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecek kudret ve potansiyele sahiptir. Yeter ki sınırlı kaynaklar 5 yandaş müteahhide ve saray beslemelerine akıtılmasın. Bu pespaye düzeni değiştirmek için acil ve adil bir seçimle Erdoğan'ı evine göndermek gerekiyor” dedi.

"Yeni kadrolar, yeni kurumlar, yeni kurallar"

AK Parti'nin iktidara gelmeden önce seçim vaatleri olan '3Y'sine karşılık, CHP'nin '3 Yeni' vaadini ortaya koyduğunu belirten Öztrak, "Yeni kadrolar, yeni kurumlar, yeni kurallar dediğimiz '3 Yeni' ile ülkemizin potansiyelini en iyi şekilde kullanacağız. Türkiye'yi içine düştüğü bu karanlık girdaptan çıkaracağız. Milletimizin kaybettiklerini biz telafi edeceğiz. Biz geleceğiz. Hayat bayram olacak!" ifadelerini kullandı.