Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 07-03-2021 20:37   Güncelleme : 11-03-2021 01:52

Acı haberi Bakan Koca duyurdu: Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Dün öğle saatlerinde kalp krizi geçiren ve hastanede kalbi durduktan sonra yeniden yaşama döndürülen ünlü oyuncu Rasim Öztekin, yaşamını yitirdi.

Acı haberi Bakan Koca duyurdu: Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Öğle saatlerinde birdenbire fenalaşan ve kalbi duran 62 yaşındaki usta sanatçı Rasim Öztekin, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürülmüştü.

Öztekin'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Cevdet Uğur, "Hastanın hayati tehlikesi bulunmakta ve durumu ciddiyetini korumaktadır" demişti.

Vefat haberini Sağlık Bakanı Koca duyurdu

Öztekin'in vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bakan Koca şunları ifade etti:

  • Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun.

2018'de kalp pili değiştirilmişti

2018 yılında kalp pili değiştirilen Öztekin'e, 14 yıl önce de kalp yetersizliği tanısı konulmuştu.

Öztekin, şu ifadeleri kullanmıştı:

Yaşamdan hiçbir şekilde kopmamak, sıkı sıkıya sarılmak gerekiyor. Evet, zaman zaman ataklar olabiliyor, havanın durumuna göre bile nefesin bozulabiliyor. Özellikle kış aylarında hava kirliliğinden dolayı nefes almakta zorluk çekebiliyorsun ama hemen kendini bırakmamak, tam tersi esas bu sıralarda yaşama daha da sıkı sarılmak lazım.