Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2022 22:59   Güncelleme : 05-02-2022 02:30

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Flake, İmamoğlu'nu ziyaret etti

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret ederek, muhtemel işbirliği alanları ve yerel girişimleri destekleme konularında fikir alışverişinde bulundu.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Flake, İmamoğlu'nu ziyaret etti

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Saraçhane'deki başkanlık makamındaki görüşmeye büyükelçinin eşi Cheryl Flake ve ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Daria L. Darnell de katıldı.

Büyükelçi Flake ve eşini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, İstanbul'un dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirtti.

"İstanbul'un iyi ilişkilerin önemli bir merkezi olmasını diliyorum"

Göreve geldiği günden beri hem ABD Büyükelçiliğiyle, hem de başkonsolosla yürüttükleri ilişkinin Flake'in görev döneminde de daha iyi yerlere gelmesini temenni eden İmamoğlu, "Türkiye'nin her zaman iyi ilişkilerde olmasının çok değerli olduğunu bildiğim Amerika Birleşik Devletleri sürecinde, İstanbul'un da iyi ilişkilerin önemli bir merkezi olmasını diliyorum" diye konuştu.

İşbirliği alanları ve yerel girişimleri destekleme konularında fikir alışverişi

Büyükelçi Flake de İstanbul gibi güzel bir şehirde bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, İmamoğlu'ndan İBB'nin "Askıda Fatura" projesi hakkında bilgiler aldı.

İmamoğlu ve Flake, görüşmede muhtemel işbirliği alanları ve yerel girişimleri destekleme konularında fikir alışverişinde bulundu.