Gündem
Giriş Tarihi : 17-11-2021 23:39   Güncelleme : 21-11-2021 02:00

5.0'lık depremin ardından Düzce'de tedirgin bekleyiş

Düzce'de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından bazı vatandaşlar, ikinci bir deprem ihtimali korkusuyla evlerinin önündeki alanlarda ateş yakarak dışarıda bekliyor.

5.0'lık depremin ardından Düzce'de tedirgin bekleyiş

Düzce'de meydana gelen 5.0 şiddetindeki deprem sonrası vatandaşların bir bölümü, ikinci bir deprem olasılığı korkusuyla evlerine girmedi.

"1999 yılında iki kere deprem yaşadık, onun korkusu da var"

Evlerinin önünde ateş yakarak ısınmaya çalışan vatandaşlar, deprem anını şöyle anlattı:

Korkudan kendimizi dışarı attık, ateş yaktık oturuyoruz. Allah inşallah bir daha göstermez. Komşularımızla oturuyoruz. 4 katlı evde oturuyoruz. 1999 yılında da iki kere deprem yaşadık. Onun korkusu da var. Evlere gidemiyoruz. Burada bekliyoruz.

Valilikten açıklama: "3 artçı deprem daha oldu"

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

İlimizde bugün saat 15.40'ta merkez üssü Düzce merkez olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Meydana gelen deprem sonrası büyüklükleri, en büyüğü 4.3 olmak üzere 3 artçı deprem daha meydana gelmiştir.

Oluşan deprem sonucunda kolluk güçleri ve arama-kurtarma ekibinin yaptığı saha araştırmaları ile muhtarlardan gelen bilgiler doğrultusunda ilimiz genelinde herhangi bir hasar kaydı alınmamıştır. Diğer yandan 112 Acil Çağrı Merkezimize gelen çağrılar sonucu, 13 vatandaşımız sağlık kuruluşlarına yönlendirilmiş olup, ayakta tedavileri gerçekleştirilmiştir.

Vatandaşlarımızın Valiliğimiz tarafından yapılan açıklamalara takip etmelerini, deprem sonrası vatandaşlarımızı tedbirli davranmaya ve sakin olmaya davet ediyoruz.