Gündem
Giriş Tarihi : 07-10-2021 01:48   Güncelleme : 11-10-2021 04:55

359 hakim ve savcının görev yerleri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu, aralarında İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin de bulunduğu 359 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi.

359 hakim ve savcının görev yerleri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi'nce, çeşitli sebeplerle görev değişikliği talebinde bulunan hakim ve savcılara ilişkin kararname çalışmaları tamamlanarak, Kurul'un internet sitesinde yayınlandı.

Kararnameyle adli yargıda 334 hakim ve savcının, idari yargıda ise 25 hakim ve savcının görev yeri değişti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atandı

Buna göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atanırken, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Mustafa Öztürk de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi.

Kararnameyle ayrıca, Ankara ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu bazı illere yeni başsavcıvekili görevlendirmeleri yapıldı.

İstanbul, Ankara ve İzmir'deki atamalar

Bunlardan Ankara Cumhuriyet Savcısı Ali Ceyhun Ceylan, Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne; İstanbul Cumhuriyet Savcısı Raif Bıkmaz, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne; İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Kurt, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne; İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Bekir Şahiner, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Kenan Doğan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne; İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Başak Eryılmaz, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'ne ve Hakimler ve Savcılar Kurulu Kurul Başmüfettişi Hamit Çakmak, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atandı.

Kararnameyle, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı'na getirildi.

Yeniden inceleme talebi için son tarih

Kararnameyle atanan hakim ve savcılardan yeniden inceleme talebinde bulunmak isteyenler, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini 11 Ekim Pazartesi günü mesai bitimine kadar UYAP üzerinden gönderebilecek.