Gündem
Giriş Tarihi : 29-05-2021 00:24   Güncelleme : 03-06-2021 00:04

Taksim Camii ibadete açıldı... Ali Erbaş: 'Bugün bir vuslat günündeyiz'

Taksim Camii, bugün cuma namazının ardından ibadete açıldı. Caminin açılış programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Aziz kardeşlerim, bugün bir vuslat günündeyiz" dedi.

Taksim Camii ibadete açıldı... Ali Erbaş:  'Bugün bir vuslat günündeyiz'

Taksim'de yeri 27 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gösterilen, temeli 4 yıl önce atılan Taksim Camii, cuma namazının ardından ibadete açıldı.

Açılış programında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'İslam'ın Yeryüzündeki Mührü Camiler ve Fethi İstanbul' başlıklı cuma hutbesini okudu.

Erbaş, "Bu ulu mabetten doya doya istifade edeceksiniz inşallah. Gözümüz aydın olsun. Taksim Camii'nin hasretiyle büyüyen, ona olan ihtiyacı ve milletin beklentisini derinden hisseden, emeği geçen herkes için dua ediyorum. Rabbim sizden razı olsun. Aziz kardeşlerim, bugün bir vuslat günündeyiz" ifadelerini kullandı.

"Bugün yaşadığımız ikinci büyük sevinç ve heyecan, fetih heyecanıdır"

Erbaş, konuşmasına şöyle devam etti:

Bugün yaşadığımız ikinci büyük sevinç ve heyecan, fetih heyecanıdır. Yarın güzel İstanbulumuzun fetih yıldönümüdür. İstanbul'un fethi sadece bir şehri almak değildir. İstanbul, peygamber efendimizin müjdesi ve ecdadımızın sevdasıdır. Bu fetih, çağı kapatıp çağı açan yeni bir dönemin başlangıcıdır. Aziz müminler, İslam'la müşerref olan ve devraldığı İslam sancağını bir daha bırakmayan aziz milletimizin Allah'ın adını yüceltme gayreti tarih boyunca hiç eksik olmamıştır.

"Cumhurbaşkanımızın liderliğinde davamız bugünleri de gördü"

Sur Yapı Başkanı Altan Elmas da, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben, "Taksim'in çocuğuyum başkanım. Dedem Erzincan'dan geldi buraya, ben de burada doğdum. Babalarım, amcalarım esnaflık yaptılar. Hep ıslandık burada, güneşin altında yandık. Ama elhamdülillah, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde davamız bugünleri de gördü" dedi.