Gündem
Giriş Tarihi : 11-05-2021 01:13   Güncelleme : 15-05-2021 01:15

İstanbul'da protesto: Konsolosluk önünde 'Kahrolsun İsrail' sloganları

Türkiye'nin birçok ilinde yurttaşlar İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için sokaklara çıkarken, İstanbul'da da çok sayıda kişi İsrail Başkonsolosluğu önünde toplandı.

İstanbul'da protesto: Konsolosluk önünde 'Kahrolsun İsrail' sloganları

İstanbul'da, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını protesto etmek için İsrail Başkonsolosluğu önünde gösteri düzenlendi.

Bayrak ve pankartlarla yürüyerek konsolosluk önüne gelen yurttaşlar, "Kahrolsun İsrail" sloganları attı.

Ankara'da Meclis'in önünden yürüyüş başlatıldı

Ankara'da da İsrail'in saldırıları protesto edildi, TBMM önünde başlayan yürüyüş, İsrail Büyükelçiliği konutu önüne kadar devam etti.

İstanbul ve Ankara dışında İsrail'in saldırılarına karşı Adana'daki 27 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve yaklaşık 2 bin kişi de ABD Konsolosluğu önünde toplandı.

İsrail ve ABD karşıtı sloganlar atıldı

Edinilen bilgiye göre polis, eylemcilerin bulunduğu alanda yoğun güvenlik önlemli alırken, kalabalık İsrail ve ABD karşıtı sloganlar attı.

Sivil toplum temsilcileri tek tek mikrofonu ellerine alarak İsrail'in saldırılarını lanetledi.

Konuşmaların ardından alanı dolduran binlerce kişi ve yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Filistin'e destek için kentte tur atıldı.

Çok sayıda ilde protesto gösterileri

Adana dışında ise Tokat, Niğde, Şırnak, Çanakkale, Ordu, Diyarbakır, Tekirdağ, Yalova, Van ve çok sayıda ilde sivil toplum kuruluşları, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki sivillere saldırısını protesto etmek için gösteriler düzenledi.