Gündem
Giriş Tarihi : 29-07-2021 00:33   Güncelleme : 02-08-2021 03:37

Gürkan Kumbaroğlu'ndan Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör adaylığı

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'nun yardımcılığını kabul eden ilk akademisyen olan Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, üniversiteye rektör adaylığını koydu.

Gürkan Kumbaroğlu'ndan Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör adaylığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ve 7'nci ayında görevinden alınan Melih Bulu'nun yardımcılığını kabul eden ilk akademisyen olan Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu ile ilgili Bianet haber sitesi bir iddia ortaya attı.

Üniversiteye 2 Ocak'ta rektör olarak atanan ve 15 Temmuz'da görevinden alınan Melih Bulu'nun yardımcısı Prof. Kumbaroğlu, dün rektörlüğe aday olduğunu açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim üyesi

Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Enerji Ekonomisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı.

Gazi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği'nden 1990'da mezun olan Kumbaroğlu, yüksek lisansını ve doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

Melih Bulu'nun yardımcılığını bir ay sonra kabul eden ilk isim

Kumbaroğlu, 2 Ocak'ta Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ve 15 Temmuz'da görevden alınan Melih Bulu'nun yardımcılığını bir ay sonra kabul eden ilk isimdi.

Kumbaroğlu, Fizik Bölümü'nden Prof. Dr. Naci İnci ile beraber 8 Şubat'ta rektör yardımcılıklarına atanmıştı. 

Boğaziçili akademisyenler, Kumbaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

Boğaziçi akademisyenleri, 24 Temmuz'da aralarında Kumbaroğlu'nun bulunduğu atanmış yöneticiler hakkında "görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.