Cevat TURAN

SON DAKİKA

Son Medya
World Max
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

Erdoğan: Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını istiyorum

Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bir defa bunları kaldırttık. Bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler. Heykel değil, hizmete yönelik eserleri diksinler” dedi.

Erdoğan: Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını istiyorum
Bu haber 13 Eylül 2017 - 12:51 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Şimdi önümüzde yeni bir seçim, yeni bir imtihan var. 2019 seçimlerinde sadece cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliğinde değil, belediye başkanlığı seçimlerinde de asgari yüzde 50+1 oya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu bir hedeftir.

“RAKİPLERİMİZLE DEĞİL, KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ”

“AK Parti belediyelerinin hizmet kalitelerini diğer belediyelerle kıyaslamak mümkün değildir. Aksi halde yaptıklarımızın yarısına bile ulaşamazdık. Gerçekten de tıpkı hükümette olduğu gibi belediyecilikte de rakiplerimizle değil, kendi kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı biraz daha yükseltiyoruz.

“ŞEHİRLERLE BİRLİKTE ZİHNİYETLERİ DE DEĞİŞTİRDİK”

“Başarımızı tepeden inme değil, tabandan gelen siyaset anlayışına borçluyuz. Belediyecilik dönemimizde millete hizmet etmenin sadece yol yapmaktan ibaret olmadığını, aynı zamanda gönülleri de yapmaktan geçtiğini gördük. Biz bu anlayışla yola çıktığımız için şehirlerle birlikte zihniyetleri de değiştirdik.

“EKONOMİDE 3 KAT BÜYÜDÜK”

“Şu gerçeğin de farkındayız: Türkiye 15 yılda çok büyük mesafe katetti. En basitinden ekonomide 3 kat büyüdük. Seçmen sayımız 41 milyondan 55 milyonun üzerine çıktı. 14 milyon gencimiz seçmen olarak sisteme girdi. 30 yaş seçilme yaşıydı, biz bunu önce 25’e, sonra 18’e indirdik. Bunu Türk siyasetine sokan parti hamdolsun AK Parti olmuştur. Bu tarihe bir kayıt düşmektir.

“YENİLENMEYİ ÇOK DAHA HIZLI YAPMAMIZ GEREKİYOR”

“Biz gençliğimize güvendik, inanıyoruz şimdi de kalite sorunumuzu halletmek suretiyle inşallah bunu çok farklı bir yere taşıyacağız. Esasen her seçim döneminde hem parti teşkilatlarında, hem Meclis’te kapsamlı bir yenilenmeye gittik, Ancak dünya o kadar hızlı değişiyor ki bu yenilenmeyi, tazelenmeyi çok daha hızlı yapmamız gerektiği anlaşılıyor.

“EN VASAT ARKADAŞIMIZ BİLE MUHALEFET PARTİLERİNİN YILDIZLARINDAN İLERİDİR”

“Belediyelerde, teşkilatlarda görev alan her bir arkadaşımız, benim gözümde ülkesi için büyük işler yapmış bir kahramandır. Bizim partimizde en vasat arkadaşımızın performansı muhalefet partilerinin yıldızlarından çok daha ileridir. Biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Öyle de devam edeceğiz. Yüzde 50’nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz.

“DAVA KALICI, İSİMLER FANİDİR”

“Aynı zamanda birer demokrasi okulu olan AK Parti belediyeleri, 15 Temmuz’da bu sıfatlarının hakkını ziyadesiyle vermişlerdir. Kendilerini tebrik ediyorum. 15 Temmuz ihanetinin başarısızlığa uğramasında belediyelerimizin milletimizle verdiği destansı mücadelenin etkisi çok büyük olmuştur. Kardeşlerim unutmayın: Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacak, sadakatimizi davamıza göstereceğiz. Siyasetçiler kendilerini davalarına verdikleri katkı, milletlerine verdikleri hizmetle tarihe yazdırır ya da unutulup giderler. Bizler isimlerimizi tarihe yazdırabilmişsek ne mutlu bize. Şayet şimdiye kadar bunu başaramamışsak kimseye söyleyecek sözümüz olamaz.

“AK PARTİ’NİN BAŞARISIZLIĞI DEMEK, TÜRKİYE’NİN ELİNDEKİLERİ KAYBETMESİ DEMEKTİR”

“2019 Mart’ı bizim için âdeta olmazsa olmazdır. Onun için 2019 Mart’ında aday olacak olan belediye başkanlarımız, şu anki belediye başkanlarımız hedefi 2019’un Mart’ına değil, 2019’un Kasım’ına koymalıdır. Belediyelerimiz için en ufak bir spekülasyona yer vermeyecek şekilde çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekmektedir. Bugünkü bu toplantıyla bir miladi adımın atılması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Şehirlerdeki, beldelerdeki bütün dedikoduların ortadan kalkması için belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize büyük görevler düşüyor.

“Açık ve net konuşacağım: Kapalı oturumda da aynı şekilde. Bu yolda küsmek, darılmak, hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek hiçbir arkadaşıma kesinlikle yakışmaz. Çünkü biz sıradan bir parti değiliz. Bir davanın eri olmak başkadır. Ben sizleri bir davanın eri olarak görüyorum, gönüldaşlarım olarak görüyorum. Önümüzde ülkemiz ve milletimiz için geçekten çok zorlu bir dönem var. Milletimiz bu önemli görevi bizlere, AK Partililere vermiştir. Başarısızlığımızın tek neticesi sadece AK Parti’nin iktidar kaybetmesi olsa, inanın bana çok küçük bir bedel olur. AK Parti’nin başarısızlığı demek Türkiye’nin önündeki çok büyük fırsatları kaçırması, daha da kötüsü elindekileri kaybetmesi demektir. Ülkemizin kaderiyle AK Parti’nin kaderinin bütünleştiği bir süreçten geçiyoruz, bunu unutmayın. Bunun için milletimizin tamamıyla kucaklaşmalıyız. AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığını varlık sebebi, hatta ekmek kapısı haline getirmiş küçük bir kesimi saymazsak, ben ülkemizde desteğini alamayacağımız hiçbir vatandaşımız olmadığını düşünüyorum. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmamalıyız.

SİHA AÇIKLAMASI

“Terörle mücadele operasyonlarında ülkemize çok büyük imkânlar sağlayan silahlı İHA’lara yönelik iddialar, bu çarpıklığın en son örneğidir. Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesi için verdiğimiz mücadeleyi herkes takdir ederken, birilerinin suyu bulandırmaya çalışması ibretliktir. Türkiye’nin terörle mücadele yönteminden terör örgütünün rahatsız olma hakkı olabilir ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. Silahlı İHA’larla sivillerin hedef alındığı gibi tam da terör örgütünün uluslararası alana taşımaya çalıştığı bir iddiayı gündeme getirmenin anlamı yoktur.

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

“Ana muhalefetin başındaki zat daha yeni ne diyor, ‘artık kavgaysa kavga’ diyor. Hale bak. Sizin hayatınız zaten bu milletin değerleriyle, bu milletin kutsallarıyla kavgayla geçti. Bu zat kendi milletini, kendi devletini yabancılara şikâyet ederek siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdi.

“Düşmanlığı, fitneyi kendisine yol edinenlerle kavga etmekten hiçbir zaman kaçmadık. Kaçmayız, bunu da söyleyeyim. Zira biz insanlara akıllarının alacağı dilden konuşmasını da biliriz.

RABİA İŞARETİ

“Değerli arkadaşlar, dikkat ediyorum Rabia işaretini hâlâ bilmeyenler, öğrenemeyenler var. Her siyasi hareketin bir işareti var. Bu bizim işaretimiz. Herhalde Mahir Bey bunu yazılı olarak göndereceksiniz.

“Ey Kılıçdaroğlu, işte silahlı İHA’ların yaptığı iş, bu vatana ihanet eden teröristleri imha etmektir. Siz bir gün başka konuşacaksınız, bir gün başka konuşacaksınız. Siz gökkuşağı gibisiniz. Renkten renge giriyorsunuz. Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar, bu milletin oyunu alamazlar. Benim Mehmetçiğimi şehit edenleri yok etmek bizim görevimiz değil, öyle mi? Sonra da neymiş, 4 yılda terörü bitirecekmiş. Sen kimsin yaa. Sen SSK Genel Müdürü’yle neyi-nasıl bitirdiğini gösterdin zaten.

“NE OLACAKTI, SİZİ Mİ BEKLEYECEKTİK?”

“Şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı, sizi mi bekleyeceğiz? Biz de tedbirlerimizi alıyoruz ve alacağız.

“HEYKEL DEĞİL, HİZMETE YÖNELİK ESERLERİ DİKSİNLER”

“Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bir defa bunları kaldırttık. Bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler. Heykel değil, hizmete yönelik eserleri diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bir defa bilmemiz lazım. Asla bu yola, hiçbir arkadaşım, böyle bir yanlış yaptılar. Bundan sonra kimse de bu yola tevessüle etmesin.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
UA-86138461-1